990.00ден

Opal Glamour – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Ванила
  • Главни ноти: Розов бибер, Цвет од портокал, Круша
  • Средни ноти: Кафе, Јасмин
  • Основни ноти: Ванила, Пачули, Кедар

Мириса слично на Yves Saint Laurent “Black Opium”

  • Годишно време: Зимски
  • Дневен/Ноќен: Ноќен

Елегантна и сензуална композиција, која лази по женското тело со јак и заводлив мирис. На почетокот се чувствува аромата на кафе, која во комбинација со цветот од портокал и розовиот бибер, ги стимулира нашите сетила, давајќи ни сила и моќ за акција. Акордите на ванила и јасмин, испреплетени со кедарот и пачулите, прават да биде речиси невозможно, да се одмине оваа композиција незабележана. Нејзината сладост, ја освојува и засенува околината.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.