990.00ден

Millenium Men – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Цимет
  • Главни ноти: Грејпфрут, Нане, Црвена мандарина
  • Средни ноти: Роза, Цимет
  • Основни ноти: Бело дрво, Килибар, Индонезиски пачули

Мириса слично на Paco Rabanne “1 Million”

 

  • Годишно време: Зимски
  • Дневен/Ноќен: Ноќен

Необично слатка, а сепак машка композиција, која ја буди желбата кај женската популација. Свежината на нането и црвената мандарина збогатена со остри ноти, примамува и заведува необична интензивност. Комбинацијата кај мажите додава самодоверба и младешки шарм, кој ќе го привлече вниманието на секоја жена.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.