990.00ден

Desso Gold Gentleman – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Манинка овошје
  • Главни ноти: Ѓумбир
  • Средни ноти: Лаванда, Манинка овошје
  • Основни ноти: Кожа

Мириса слично на Hugo Boss “The Scent”

 

Out of stock

  • Годишно време: Есенски
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Нов, исклучително сензуален машки парфем спакуван во елегантно шишенце. Композицијата се состои од карактеристична нота на ѓумбир. По кратко време до израз доаѓаат лавандата и примамливото овошје манинка, кои делуваат како афродизијак. Главната нота во целост ја задржува аромата на кожата, истакнувајќи го машкиот карактер. Композицијата претставува идеален парфем за мажи полни со самодоверба и свесни за својата атрактивност. Совршен за есенко-зимските денови, парфемот зрачи наоколу со аура на сензуална мистерија.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.