990.00ден

Charme Diamonde – Eau de Parfum 100 ml

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Мирабел слива
  • Главни ноти: Мирабел слива, Бергамот, Лимон, Портокал
  • Средни ноти: Фрезија, Јасмин, Праска, Роза
  • Основни ноти: Дабов мов, Килибар, Сандаловина, Пачули, Мошус

Мириса слично на Chloé “Nomade”

  • Годишно време:
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Композиција наменета за посветена и самоуверена жена која константно настојува кон постигнување на своите цели. Парфем кој од првиот момент нуди извонредна свежина, благодарение на нотите на портокал и лимон. Во главните ноти се забележува мирабел сливата која е дополнета со привлечната фрезија. Овошната свежина од овие ноти е избалансирана од страна на дабовиот мов, кој на овој парфем му додава длабочина и сензуалност.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.