990.00ден

C’est la vie – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Пралина
  • Главни ноти: Црна рибизла, Круша
  • Средни ноти: Цвет од портокал, Перуника, Јасмин
  • Основни ноти: Пачули, Тонка зрна, Ванила, Пралина

Мириса слично на Lancôme “La vie est belle”

Out of stock

  • Годишно време: Зимски
  • Дневен/Ноќен: Ноќен

Цветна сладост која прекрасно обвива во зимските денови и им додава шарм на вечерните часови. Интензивната рибизла и перуниката со помош на ванилата, на аромата и даваат различност и моќ, правејќи го мирисот исклучително траен. Моќта на јасминот и цветот од портокал, прават составот да плени со неговата длабочина. Пралината дополнува со сладост, исполнувајќи го воздухот со ендорфин. Слободната жена, која е сигурна во себе, ќе се вљуби до бескрај во овој мирис и ќе го предаде своето срце на долг рок.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.