990.00ден

Ardagio Eau de Black Night – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Тонка зрна
  • Главни ноти: Бергамот, Розов бибер
  • Средни ноти: Кардамон, Морско оревче, Перуника, Хелиотроп
  • Основни ноти: Кедар, Килибар, Тонка зрна

Мириса слично на Giorgio Armani “Eau de Nuit”

  • Годишно време: Зимски
  • Дневен/Ноќен: Ноќен

Вечерна класика спакувана во елегантно црно шишенце. Перуниката и хелиотропот го потенцираат елегантниот карактер, а нежниот кардамон и морското оревче го истакнуваат класичниот машки стил. Бергамотот и розовиот бибер го зголемуваат интензитетот на композицијата и благодарение на тоа, совршено го нагласуваат моќниот машки карактер.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.